• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Hisse Senedi Değer Kaybı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

muratkul

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, ekteki tabloda hisse senetlerinin günlük rakamları var, Benim istediğim hücrenin üzerine tıkladığımda bir önceki güne göre %kaç değer kaybetmiş yada % kaç değer kazanmış, böyle bir güncellemeye ihtiyacım var arkadaşlar, yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    10.6 KB · Gösterim: 13
Oran hesabı değiştirildi.

Ekli dosyalar

• Değişim oranı.xlsm
    17.3 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Sayın Alicimri izniyle, biraz süsleme yaptım.

Ekli dosyalar

• Değişim oranı.xlsm
    17 KB · Gösterim: 9
Yüzde oranları niçin tutmuyor acaba.Mesela, D SÜTUNU 11-12.satırlarda 241,20-264,75 olmuş. formüldeki yüzdeye göre %8,90 değişim gösteriyor, 241,20 %8,90=262,66 çıkıyor efendim.

Yuvarlamadan kaynaklanıyor herhalde. Ayrıca hata kontrolleri ekledim. Aşağıdaki gibi deneyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
yüzdesel oran olarak yine hata veriyor ama sağlık olsun, yine de bir fikir veriyor,
teşekkür ederim.

Küsuratı ne kadar uzatırsanız, doğru sonuca yaklaşırsınız, ancak Excel'in sınırlamasından dolayı 15 haneden sonrasını hesaplamaz.

Alicimri hocam sanırım hesaplama böyle olmalı,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sorun
10 ÷ 3 = 3,3333333333
3 x 3,3333333333= 9,9999999999
Gibi bir durumdan kaynaklanıyor.

Patron arkadaş haklı onun kodlarını kullanın, kusura bakmayın, oran orantı hesaplamasını ters yapmışım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri