• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Excel VBA'da Makroları Görüntüleyemiyorum

redant

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Dosyayı yükleyemiyorum 85 mb boyutu var. Dosyamda makrolar mevcut. Makroları değiştirmek istediğim zaman hiçbir sayfayı açamıyorum. Yeni module v.s. de ekleyemiyorum. VBA ayarlarına falanda giremiyorum. Farklı excel dosyasında sayfaların ve makroların içine giremiyorum ama bunda giremiyorum. Ve mevcut makrolar sorunsuz çalışmakta. Makroları açabilmek için ne yapabilirim? Teşekkürler.

1714380317714.png

Modüllere girmek istediğinizde ne uyarı veriyor. Vba projesi şifrelenmiş olabilir

Kod düzenlemeden önce;
Dosya>Seçenekler>Güven Merkezi>Güven Merkezi Ayarları>Makrolar>Bildirimde bulunarak VBA makrolarını devre dışı bırak>tamam
yapın. Dosyayı kapatıp tekrar açın.
Makroları etkinleştirmeden işlemlerinizi yapın.
Sonra tekrar eski haline alın.
1714381783157.png

Kod düzenlemeden önce;
Dosya>Seçenekler>Güven Merkezi>Güven Merkezi Ayarları>Makrolar>Bildirimde bulunarak VBA makrolarını devre dışı bırak>tamam
yapın. Dosyayı kapatıp tekrar açın.
Makroları etkinleştirmeden işlemlerinizi yapın.
Sonra tekrar eski haline alın.
Ekli dosyayı görüntüle 25387
Merhaba,

İlginize teşekkür ederim ama düzelmedi. Ayarı aşağıdaki gibi yaptım;

1714382146308.png

Modüllere girmek istediğinizde ne uyarı veriyor. Vba projesi şifrelenmiş olabilir
Merhaba,

İlginiz içi teşekkür ederim. Ama hiçbir uyarı vermiyor. Hata vermiyor. Sayfalar açılmıyor. Dosyayı sıfırdan ben oluşturdum.

Kod bulunan, sadece 1 sayfanızı taşı/kopyala(Kopya oluştur)>yeni kitap yapıp xlsm formatında kaydedin.
aynı sorun var mı bakın.

Bu problem bende de olmuştu, bir keresinde dosyayı başka bir PC de açabilmiştim, diğerinde ise dosyayı maalesef kurtaramadım.

Google yapay zeka Gemini aşağıdaki yöntemi öneriyor.
Nadir durumlarda, çalışmakta olduğunuz Excel dosyası bozulmuş olabilir. Bunu kontrol etmek için:
  • Dosyayı farklı bir bilgisayarda açmayı deneyin.
  • Dosyayı .zip dosyası olarak kaydedin ve sonra açın.
  • Dosya sekmesine gidin.
  • Bilgi'yi seçin.
  • Dosyayı Denetle'ye tıklayın.
  • Onar'ı seçin.

Bir ihtmal daha var,
Dosyayı paylaşımlı olarak kaydetmiş olabilir misiniz?
Dosyayı açtığınızda alttaki gibi payalaşılan ibaresi var mı?
1714473181235.png

makroya tıkladığınızda ne oluyor. kodlar size ait değilse tasarımcı, kodları görmenizi engellemiş olabilir.

Konuyu okuyanlar

Geri